Jak funguje hoverboard

Hoverboardy nebo v dnešní době často označované také jako segwaye, disponují gyroskopický systémem který ovládá jeho pohyb. Tento samovyvažovací systém koordinuje pohyb hoverboard pomocí náklonu jednotlivých nášlapů pod zatížením.

Historie hoverboard sahá až do dob, kdy světu firma Segway poprvé představila zařízení se samovyvažovací systémem. Tato zařízení si získaly obrovskou oblibu u návštěvníků větších měst, protože s tímto zařízením je možné přejít velké vzdálenosti a vyhnete se zácpám v městských uličkách. Hoverboard funguje na stejném principu jak už známý segway, jediný rozdíl mezi nimi je, že hoverboard neobsahuje ručku na držení při jízdě.

Když vidíte někoho jezdit na hoverboarde s naprostou lehkostí a bez jakýchkoliv problémů, můžete mít pocit, že je to velmi náročně na naučení. Vyvedeme Vás z omylu, protože jízda je velmi jednoduchá, pokud jste náhodou na hoverboardu nikdy nestáli, naučíte se plynule jezdit již během pár desítek minut. Důležité je nastupovat na jednotlivé nášlapy postupně,  zároveň nohu třeba pokládat v rovině s povrchem pod vámi, protože v opačném případě se bude daná strana už hýbat a na druhou nebudete moci nastoupit.

Už po několika zkušenostech s hoverboard víte zdolávat i nerovnosti , které Vám na začátku mohli dělat problém. Samozřejmě zdolávání nerovnosti záleží i na hoverboardu, který použijeme. Pro nezpevněné povrchy doporučujeme 8,5 nebo 10 palcové hoverboard.

Pokud budete vědět hoverboard dokonale ovládat, bude pro Vás radost zdolávat i větší nerovnosti. Při tomto všem si jízdu můžete užívat skutečně dlouho, jelikož obsahuje baterii od společnosti Samsung, která zaručuje dojezd při ideálních podmínkách až 20 kilometrů.

0