+421 2/222 006 82

Poštovné ZDARMA na všechny objednávky

obchod@doprajsi.cz
  • Elektrické kolo ENGWE EP-2 PRO 25,978 
  • Elektrická kolobežka Kugoo S1-spredu Elektrická koloběžka - KUGOO S1 350W 6,768 
  • Nabíjačka na hoverboard Nabíječka pro všechny typy hoverboardů 617 
10:00 - 15:00
obchod@doprajsi.cz
+421 2/222 006 82
Máte dotazy kontaktujte nás !
  • S námi ušetříte! Dbáme na nejlepší ceny!
  • Doručení i do 24 hodin po vytvoření objednávky
  • Široký výběr nejpopulárnějších značek
Možnosti platby

Povinné smluvní pojištění (PZP) nyní i pro elektrokoloběžky a segwaye: Co musíte vědět

Povinné smluvní pojištění (PZP) nyní i pro elektrokoloběžky a segwaye: Co musíte vědět

V reakci na rozhodnutí Evropského parlamentu, které přijalo nové nařízení, se od roku 2024 stanou majitelé elektrických koloběžek a segwayů povinnými uzavírat povinné smluvní pojištění. Tato legislativní změna představuje klíčový krok ve snaze zvýšit bezpečnost uživatelů těchto moderních dopravních prostředků a ochranu veřejnosti na silnicích a chodnících po celé Evropě.

 class=

Jaké jsou důvody za touto legislativní změnou?

Rostoucí trend používání elektrických koloběžek a segwayů v městských oblastech přinesl nejen novou formu mobility, ale také zvýšený počet dopravních nehod. S přijetím těchto vozidel jako součásti každodenní dopravy se zvýšila potřeba regulace jejich používání, aby se zajistila bezpečnost všech účastníků silničního provozu. Nehody zahrnující elektrické koloběžky často vedou k vážným zraněním a v některých případech ik tragickým úmrtím, což zdůrazňuje potřebu adekvátního pojištění.

 class=

Od kdy bude nová regulace účinná?

S účinností od 1. ledna 2024, se tato nová povinnost dotkne majitelů elektrických koloběžek a segwayů, jejichž zařízení dosahují maximální rychlosti nad 25 km/h. Kromě toho i majitelé zařízení, která překročí rychlost 14 km/h a současně mají hmotnost více než 25 kg, budou muset uzavřít povinné smluvní pojištění.

 class=

Kde a jak se mohu pojistit?

Vzhledem k tomu, že požadavek na povinné pojištění je relativně nový, ne všechny pojišťovny aktuálně nabízejí specifické produkty pro elektrokoloběžky a segway. Tento nedostatek se však rychle mění a již nyní existují specializované platformy jako www.bikeplan.sk< /strong>, které nabízejí možnost uzavření PZP rychle a efektivně online.

 class=

Jaké výhody přináší povinné smluvní pojištění?

Povinné smluvní pojištění poskytuje ochranu nejen pro majitele vozidla, ale i pro všechny účastníky provozu. V případě nehody se odpovědnost za škody přenese na pojišťovnu, což může výrazně zmírnit finanční zátěž pro viníka nehody. Krytí zahrnuje materiální škodu, zranění, jakož i další náklady spojené s nehodou, jako jsou důchodové a nemocenské pojištění a ušlý zisk.

 class=

Máte přátele nebo rodinu, kteří vlastní elektrickou koloběžku nebo segway? Nezapomeňte se s nimi podělit o tento článek, aby byli informováni o nadcházejících změnách a mohli se na ně včas připravit před rokem 2024.

<

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poštovné ZDARMA

Na všechny objednávky

Prodloužená doba k odstoupení

Možnost vrácení do 20 dnů

Světové značky

Široký výběr produktů

100% Bezpečný nákup

Dobírka / MasterCard / Visa