+421 2/222 006 82

Poštovné ZDARMA na všechny objednávky

obchod@doprajsi.cz
  • Elektrické kolo ENGWE EP-2 PRO 25,978 
  • Elektrická kolobežka Kugoo S1-spredu Elektrická koloběžka - KUGOO S1 350W 6,768 
  • Nabíjačka na hoverboard Nabíječka pro všechny typy hoverboardů 617 
10:00 - 15:00
obchod@doprajsi.cz
+421 2/222 006 82
Máte dotazy kontaktujte nás !
  • S námi ušetříte! Dbáme na nejlepší ceny!
  • Doručení i do 24 hodin po vytvoření objednávky
  • Široký výběr nejpopulárnějších značek
Možnosti platby

Registrace elektromotocyklu: Kdy potřebujete řidičský průkaz?

Registrace elektromotocyklu: Kdy potřebujete řidičský průkaz?

Typ skútru< /th>Potřebujete řidičák?Limit výkonuMinimální věk
do 25 km/h s pedály, výkon do 250 WNedo 250W
do 25 km/h, bez pedálůNedo 250W
do 45 km/h , bez pedálůTyp AM nebo Bdo 4 kW15+
bez limitu rychlosti , od 4kw do 11kwA1 nebo Bdo 11 kW16+

Pro určité typy skútrů je povinné mít řidičské oprávnění skupiny AM, nebo vyšší, než A1. Motory skútrů v kategorii AM nesmí přesáhnout 4 kW, což je pravidlo platné od roku 2013. V případě elektroskútrů v kategorii A1 je limit stanoven na 11 kW. Řidičské oprávnění pro AM lze získat od věku 15 let, zatímco A1 od 16 let. Držitelé licence skupiny B mohou řídit vozidla kategorie AM a motocykly A1 s automatickou převodovkou.

Elektroskútry s maximální rychlostí do 25 km/ha pedály, které mají výkon do 250 W, nevyžadují řidičský průkaz a klasifikují se jako elektrokola. Důležité je, že pohon je zajištěn šlapáním do pedálů.

Legislativa Evropské unie ve formě nařízení (EU) č. 1998/2006 168/2013 upravuje tato pravidla a má přednost před vnitrostátními předpisy ČR, jako je vyhláška č.j. 341/2014 Sb.

 class=

Elektroskútr a potřebné dokumenty: Kdy je potřebujete?

Dokument COC a velký technický průkaz: Každý nový elektroskútr přichází s certifikátem shody (COC list), který je nezbytný pro první registraci vozidla. Velký technický průkaz, který funguje jako „rodný list“ vozidla, získáte na Okresním úřadě (obor dopravy) od 1. června 2017.

K získání velkého technického průkazu je zapotřebí COC list, platný doklad totožnosti, kupní doklad skútru a případně souhlas vlastníka, pokud není totožný s provozovatelem vozidla.

Povinné smluvní pojištění: Veškeré elektrické skútry musí mít uzavřeno povinné smluvní pojištění, pro které je potřebná tzn. zelená karta. Roční náklady na toto pojištění se pohybují od 8 do 12 €. Možné je i dobrovolné havarijní pojištění.

Technické prohlídky: Elektrické skútry kategorie LA podléhají první technické prohlídce po 6 letech od registrace a následně každé 4 roky. Skútry kategorie LC mají první prohlídku po 4 letech a poté každé 2 roky.

Registrace a potřebné dokumenty: Při registraci nového elektrického skútru je nutné předložit žádost o zápis, velký technický průkaz, kupní doklad, souhlas vlastníka (pokud není provozovatel) a zelenou kartu od pojišťovny. p>

Bezpečnostní vybavení: Každý elektrický skútr musí být vybaven podle zákona, včetně ochranných přileb pro řidiče a spolujezdce, bez ohledu na maximální rychlost skútru.

Schematizace technických kontrol: První technická kontrola závisí na kategorii vozidla. Skútry LA jsou kontrolovány po 6 letech a poté každé 4 roky, zatímco skútry LC každé 2 roky po úvodní kontrole po 4 letech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poštovné ZDARMA

Na všechny objednávky

Prodloužená doba k odstoupení

Možnost vrácení do 20 dnů

Světové značky

Široký výběr produktů

100% Bezpečný nákup

Dobírka / MasterCard / Visa