+421 2/222 006 82

Poštovné ZDARMA na všechny objednávky

obchod@doprajsi.cz
  • Elektrické kolo ENGWE EP-2 PRO 25,978 
  • Elektrická kolobežka Kugoo S1-spredu Elektrická koloběžka - KUGOO S1 350W 6,768 
  • Nabíjačka na hoverboard Nabíječka pro všechny typy hoverboardů 617 
10:00 - 15:00
obchod@doprajsi.cz
+421 2/222 006 82
Máte dotazy kontaktujte nás !
  • S námi ušetříte! Dbáme na nejlepší ceny!
  • Doručení i do 24 hodin po vytvoření objednávky
  • Široký výběr nejpopulárnějších značek
Možnosti platby

Příprava vašeho e-bike na novou sezónu: Nezbytné kroky

Příprava vašeho e-bike na novou sezónu: Nezbytné kroky

Jaro je konečně tady a spolu s ním se blíží období, na které mnozí z vás netrpělivě čekali – čas vyrazit na první jízdy na vašem elektrickém kole. Možná jste už letos stihli absolvovat několik výjezdů.

Připravte vaše elektrické kolo na jaře

Před začátkem sezóny však nesmíme zapomenout na důležitou údržbu našeho kola. Zajistěte si bezproblémové a bezpečné ježdění tím, že věnujete pozornost správnému nastavení a kontrole vašeho elektrického kola, abyste se vyhnuli jakýmkoli technickým problémům nebo poškozením.

V následujících řádcích vám poskytneme přehled esenciálních úkonů, které byste měli provést, aby bylo vaše kolo připraveno na nadcházející dobrodružství:

Důkladně očistěte vaše elektrické kolo

Je vaše elektrické kolo po zimě uskladněno v garáži a pokryto prachem? Pokud jste jej před uložením na zimu neumyli, teď je ten správný čas to napravit.

Čištění elektrického kola

Před začátkem mytí nezapomeňte kolo vypnout a odpojit baterii, abyste zabránili možnému poškození elektroniky. Začněte odstraněním hrubých nečistot vodou a odstraňte zbytky špíny měkkým kartáčem nebo houbou. Použijte speciální čistící prostředek na kola pro dokonalou čistotu a nakonec kolo opláchněte čistou vodou.

Po umytí nechte kolo přirozeně uschnout na vzduchu nebo jej osušte měkkým hadříkem, následně připojte zpět baterii a vaše kolo bude připraveno a zářící jako nové.

Upravte a vyčistěte hnací mechanismus

Údržba hnacího mechanismu je kritická pro dlouhou životnost a efektivnost vašeho elektrického kola. Komponenty jako řetěz, převodníky a další součásti hnacího systému jsou neustále vystaveny kontaktu s nečistotami, což může vést k jejich předčasnému opotřebení.

Před první jízdou v sezóně nezapomeňte zkontrolovat a vyčistit:

Řetěz

Pozorně prohlédněte řetěz, zda není poškozený, zkorodovaný nebo pokud nevykazuje jiné znaky opotřebení, které by mohly způsobit problémy během jízdy nebo dokonce vést k nehodě.

Důkladně ji vyčistěte, nejlépe po jejím odmontování z kola.

K čištění použijte speciální čistící prostředek pro řetězy a nezapomeňte po čištění řetěz opláchnout, vysušit a následně nanést nové mazivo pro zajištění plynulého chodu a ochranu před korozí.

Čištění řetězu elektrického kola

Brzdy

Nezapomeňte zkontrolovat i stav brzd vašeho elektrického kola. Správně fungující brzdy jsou klíčem k bezpečné jízdě. Před jejich kontrolou se ujistěte, že elektromotor je vypnutý a baterie odpojena.

Pozorně zkontrolujte brzdové destičky a kotouče na případné známky opotřebení. Brzdové kotouče a plotýnky můžete vyčistit použitím čisticích prostředků určených pro brzdy. Důležité je zajistit, aby byly brzdy správně seřízeny a efektivně zpomalovaly kolo.

Po kontrole a čištění zkontrolujte funkčnost brzd stisknutím brzdových páček a ověřte, zda se brzdové destičky adekvátně přitlačují k brzdovým kotoučům. Pokud není dosahován požadovaný efekt, přistupte k jejich nastavení.

Přehazovačky

V průběhu času a používání může dojít k nepřesnostem v nastavení přehazovaček, což může ovlivnit plynulost a efektivitu řazení. Před začátkem sezóny je proto důležité ověřit jejich správné nastavení a funkčnost.

Očistěte přehazovačky od jakéhokoliv nahromaděného prachu a nečistot a ujistěte se, že řazení je přesné a hladké. V případě potřeby proveďte jemné nastavení pro zajištění optimální funkčnosti.

Zkontrolujte a dotáhněte všechny šrouby

Pro bezpečnost a stabilitu kola je nezbytné, aby byly všechny šrouby a spoje pevně dotaženy. Před první jízdou v sezóně proto zkontrolujte šrouby na rámu, řídítkách, sedle a dalších komponentech kola.

Ujistěte se, že je baterie plně nabitá

Bez ohledu na to, zda jste během zimy kolo používali nebo ne, je důležité začít sezónu s plně nabitou baterií. Dlouhodobé skladování může vést k částečnému vybití baterie, proto je před první jízdou třeba ji plně nabíjet.

Nabíjení elektrického kola

Zkontrolujte všechny kabely a připojení

Vzhledem k tomu, že elektrická kola jsou vybavena více elektronickými komponenty, je nezbytné před začátkem sezóny zkontrolovat všechny kabely a připojení. Ujistěte se, že kabely k displeji, světlům, motoru a brzdovému systému nejsou poškozeny a jsou správně připojeny.

Zajistěte funkčnost světel

Světla na vašem elektrickém kole jsou důležitým bezpečnostním prvkem, který zajišťuje vaši viditelnost a umožňuje vám vidět na cestu v noci. Proto je důležité zkontrolovat, zda jsou všechna světla plně funkční.

Zkontrolujte a upravte tlak v pneumatikách

Příliš nízký nebo vysoký tlak v pneumatikách může negativně ovlivnit jízdní vlastnosti kola, jeho ovladatelnost a bezpečnost. Před první jízdou proto zkontrolujte tlak v pneumatikách a upravte jej podle doporučení výrobce.

Pneumatiky - elektrická kola

Závěr

Pečlivá příprava a kontrola vašeho elektrického kola po zimním období je klíčová pro zajištění jeho bezproblémového fungování a vaší bezpečnosti na cestách.

Doufáme, že tento podrobný průvodce vám poskytl veškeré informace potřebné k tomu, abyste mohli bezpečně vyrazit na cesty a užít si první jarní dny na plno.

Pokud je vaše kolo připraveno, nechte se unést kouzlem jarních výletů a objevujte krásy přírody z sedla vašeho elektrického kola.

Stále nemáte vlastní elektrické kolo?

Prozkoumejte naši nejnovější nabídku a vyberte si ten pravý model pro vaše dobrodružství:

Zdroj: https://rizebikes.com/blogs/blog/10-steps-on-how-to-prepare-your-ebike-for-spring

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poštovné ZDARMA

Na všechny objednávky

Prodloužená doba k odstoupení

Možnost vrácení do 20 dnů

Světové značky

Široký výběr produktů

100% Bezpečný nákup

Dobírka / MasterCard / Visa