+421 2222 006 82

Poštovné ZDARMA na všechny objednávky

obchod@doprajsi.cz
  • Elektrické kolo ENGWE EP-2 PRO 22,918 
  • Elektrická kolobežka Kugoo S1-spredu Elektrická koloběžka - KUGOO S1 350W 6,768 
  • Nabíjačka na hoverboard Nabíječka pro všechny typy hoverboardů 617 
10:00 - 15:00
obchod@doprajsi.cz
+421 2222 006 82
Máte dotazy kontaktujte nás !
  • S námi ušetříte! Dbáme na nejlepší ceny!
  • Doručení i do 24 hodin po vytvoření objednávky
  • Široký výběr nejpopulárnějších značek
Možnosti platby

Důvody, proč vaše elektrická koloběžka má omezený dojezd

Důvody, proč vaše elektrická koloběžka má omezený dojezd

Elektrické koloběžky se těší rostoucí popularitě, což znamená, že je používá stále více lidí každý den. Správná péče o tato zařízení je však klíčová pro zachování jejich optimálního výkonu a dojezdu. Běžné modely elektrických koloběžek mají dojezd mezi 20 – 30km, zatímco některé pokročilejší modely dosahují až 90 – 100km.

Mnozí uživatelé se domnívají, že zkrácení kilometrového výkonu jejich elektrické koloběžky je výsledkem problému s baterií. Nicméně, často to může být důsledkem nesprávného používání, které může v konečném důsledku poškodit baterii a ovlivnit požadovaný dojezd koloběžky.

Zanedbání správné údržby a používání elektrické koloběžky může vést ke snížení jejího dojezdu a způsobit reálné poškození baterie. Tento článek vám poskytne cenné informace o tom, jak se o váš dopravní prostředek starat, abyste si užívali dlouhodobou a spolehlivou službu.

Nesprávná metoda nabíjení

Prvním krokem k dlouhověkosti baterie vaší elektrické koloběžky je správná metoda nabíjení. Častou chybou jezdců je ponechání baterie nabíjet se celou noc, což vede k jejímu přebíjení a postupnému ničení. Na každé elektrické koloběžce je uvedena doporučená doba nabíjení, která se může pohybovat od 8-10 hodin až po krátké intervaly 2-3 hodiny.

Nabíjení elektrických koloběžek

Během horkých letních dnů je důležité zkrátit dobu nabíjení, zejména u baterií, které jsou v provozu delší než dva roky. Nadměrné nabíjení v těchto podmínkách může vést k urychlenému stárnutí baterie, a v extrémních případech, dokonce k jejímu výbuchu. Ideální způsob nabíjení spočívá v použití speciální nabíječky a nabíjení baterie po dobu 6 – 8 hodin, kdy je vybitá na 60% – 70%, s tím, že v letních měsících by se neměla nabíjet déle než 10 hodin. Nezapomeňte také baterii pravidelně nabíjet každé dva měsíce a udržovat ji v dobrém stavu.

Nesprávné skladování

Správné skladování elektrické koloběžky je stejně důležité jako správná metoda nabíjení. Koloběžka by měla být uskladněna na chladném a suchém místě, ideálně při teplotě mezi 10 až 25 stupňů Celsia. Vysoké nebo nízké teploty mohou baterii poškodit a snížit její kapacitu.

Skladování elektrických koloběžek

Je důležité také chránit koloběžku před vlhkostí a přímým slunečním zářením. Prodloužené vystavení těmto faktorům může způsobit korozi a poškození elektrických součástek. V případě, že koloběžku používáte zřídka, je důležité ji pravidelně kontrolovat a nabíjet, aby se předešlo úplnému vybití baterie, což by mohlo vést k její trvalé škodě.

Nadměrně dlouhé nebo náročné jízdy

Dalším faktorem, který může významně ovlivnit výkon baterie a dojezd koloběžky, jsou dlouhé nebo náročné jízdy. Dlouhé jízdy bez přestávek nebo jízdy v náročných terénech jako jsou kopce, mohou baterii nadměrně vytěžit. To vede k rychlejšímu opotřebení a snížení její kapacity.

Jízda na elektrické koloběžce

Je důležité přizpůsobit jízdní styl podmínkám a v případě potřeby udělat přestávky, zejména při delších trasách nebo při jízdě v náročném terénu. Tímto způsobem se zajistí, že baterie nebude nadměrně zatížena a její životnost se prodlouží.

Závěr

Zachování optimálního výkonu a dojezdu vaší elektrické koloběžky závisí na správné péči a používání. Dodržování doporučení pro správné nabíjení, skladování a používání může významně prodloužit životnost baterie a celkový výkon koloběžky. Pravidelná údržba a vědomost o těchto aspektech jsou klíčové pro dlouhodobé a bezproblémové používání vaší elektrické koloběžky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poštovné ZDARMA

Na všechny objednávky

Prodloužená doba k odstoupení

Možnost vrácení do 20 dnů

Světové značky

Široký výběr produktů

Bezpečný nákup

Dobírka / MasterCard / Visa