+421 2222 006 82

Poštovné ZDARMA na všechny objednávky

obchod@doprajsi.cz
  • Elektrické kolo ENGWE EP-2 PRO 22,888 
  • Elektrická kolobežka Kugoo S1-spredu Elektrická koloběžka - KUGOO S1 350W 6,768 
  • Nabíjačka na hoverboard Nabíječka pro všechny typy hoverboardů 617 
10:00 - 15:00
obchod@doprajsi.cz
+421 2222 006 82
Máte dotazy kontaktujte nás !
  • S námi ušetříte! Dbáme na nejlepší ceny!
  • Doručení i do 24 hodin po vytvoření objednávky
  • Široký výběr nejpopulárnějších značek
Možnosti platby

Třídy, baterie a motory: Podrobný přehled elektrických kol

Třídy, baterie a motory: Podrobný přehled elektrických kol

První zážitek z jízdy na elektrickém kole je opravdu něco speciálního. Nabízí nový rozměr pohybu, ve kterém můžete dosáhnout vyšší rychlosti a zvládat delší trasy s menší námahou, čímž se otevírají zcela nové možnosti využití kola.

Přestože jsou elektrokola často spojena s podporou pedálování, jejich výhody sahají mnohem dále. Můžete například snáze přepravovat děti nebo náklad, či přijet na místo s menším úsilím a méně zpocený. Elektrická kola vám navíc umožňují užívat si jízdu na dlouhé vzdálenosti, aniž byste museli být vytrvalostním sportovcem.

Jízda na elektrickém kole

Výběr elektrického kola podle třídy

Na trhu najdete různé typy elektrických kol, která jsou rozdělena do tří tříd. Tyto třídy jsou definovány podle úrovně asistence motoru a určují, kde můžete kolo používat a jak rychle můžete jezdit:

  • Třída 1: Motor poskytuje asistenci pouze při pedálování a zastaví se při dosažení rychlosti 32 km/h.
  • Třída 2: Kromě asistence při pedálování nabízí také samostatnou pohonovou sílu (plynový režim) až do rychlosti 32 km/h.
  • Třída 3: Podobně jako třída 1, ale asistenci poskytuje až do rychlosti 45 km/h.

Pro nováčky jsou často ideální volbou kola třídy 1, protože jsou cenově dostupnější a mohou se používat na většině cyklostezek. Kola třídy 2 nabízejí podobné vlastnosti jako třída 1, ale s přidaným benefitem samostatné pohonové síly.

Kola třídy 3 jsou obzvláště oblíbená mezi lidmi, kteří je využívají k cestování do práce nebo na delší výlety, díky vyšší rychlosti a výkonnosti. Nicméně, jsou vhodné spíše pro městské prostředí a mohou být omezeny na určitých typech cyklostezek.

Elektrické kolo do města

Důležité je také znát lokální zákony a regulace, které mohou ovlivnit výběr třídy elektrického kola. V některých zemích mohou existovat specifické požadavky týkající se licence, registrace nebo věkových limitů.

Aspekty baterie elektrického kola

Při výběru elektrického kola je důležité zvážit i jeho elektrické komponenty, jako je baterie a motor. Silnější motor vám poskytne lepší výkonnost při stoupání a těžším terénu, ale zároveň rychleji vybíjí baterii, což může zkrátit dojezd.

Dojezd elektrického kola může být velmi variabilní, od 30 km až po 130 km, v závislosti na mnoha faktorech, jako je kapacita baterie, výkon motoru a jízdní styl.

Baterie elektrického kola

Velké baterie s vysokou kapacitou (v watt hodinách) poskytují delší dojezd, ale také znamenají vyšší hmotnost a delší dobu nabíjení. Některá elektrická kola umožňují používání dvou baterií současně, čímž se zvyšuje dojezd a flexibilita používání.

Umístění baterie také ovlivňuje celkový design a ergonomii kola. Integrované baterie poskytují čistší vzhled a více místa na rámu, zatímco externí baterie jsou snadněji přístupné pro nabíjení a výměnu.

Výběr motoru elektrického kola

Motor elektrického kola může být umístěn buď ve středu rámu (motor se středním pohonem) nebo v náboji zadního nebo předního kola (nábojový motor).

Motory se středním pohonem jsou populární díky jejich přirozenému pocitu při jízdě a lepší distribuci hmotnosti. Nábojové motory v zadním kole poskytují přímější přenos síly, zatímco motory v předním náboji jsou méně běžné, ale nabízejí jednodušší design.

Motory s nábojem e-bike

Točivý moment motoru je důležitým aspektem, pokud plánujete jezdit v náročnějším terénu nebo táhnout těžký náklad. Vyšší točivý moment znamená silnější zrychlení a lepší schopnost zvládat stoupání. Výběr vhodného motoru a baterie bude záviset na vašem preferovaném stylu jízdy a typickém využití kola.

Závěr

Výběr správného elektrického kola závisí na mnoha faktorech – od třídy kola, přes kapacitu baterie až po výkon motoru. Zvažte, jaký typ jízdy plánujete, zda se jedná o městské cesty, dojezd do práce, nebo delší výlety po cyklostezkách. Nezapomínejte ani na lokální regulace, které mohou ovlivnit, kde a jak můžete své elektrické kolo používat.

Zdroj: https://www.rei.com/learn/expert-advice/how-to-choose-an-ebike.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poštovné ZDARMA

Na všechny objednávky

Prodloužená doba k odstoupení

Možnost vrácení do 20 dnů

Světové značky

Široký výběr produktů

Bezpečný nákup

Dobírka / MasterCard / Visa